Yurtdışı Eğitimler
Amerikada Akademi
İngilterede Eğitim
Kanadada Eğitim
Maltada Egitim
İtalyada Egitim
Fransada Egitim
Hollandada Egitim
Almanyada Egitim
Avusturalyada Egitim
Uluslararasi Bakalorya
Avusturyada Egitim
Bulgaristanda Egitim
Belcikada Egitim
Cınde Egitim
Finlandiyada Egitim
İsvecte Egitim
İspanyada Egitim
Danimarkada Egitim
Yeni Zelendada Egitim
Norvecte Egitim
Macaristanda Egitim
Rusyada Egitim
Estonyada Egitim
Öğrenci Danışma Hattı
0041763960034
info@see-on.com

 

Avusturalya Üniversite ve Master


 Avustralya Üniversitelerinin Türk öğrencileri tarafından tercih edilme oranı son 5 yıl içerisinde oldukça fazla artmıştır. Dünya sıralamasında yer alan birçok üniversitesi ile Avustralya üniversite eğitiminin de de oldukça iddialıdır.

Avustralya Üniversite Eğitim Sistemi birçok bölüm için 3 akademik yıldan oluşur. Bazı teknik bölümler için eğitim yılı 4 veya daha fazlaya çıkabilir. Öğrencilerin Avustralya üniversitelerine direk başvuru yapabilmeleri için İngilizcelerinin iyi olduğunu ispatlamaları gerekir. Bunu da, vize içinde Avustralya Konsolosluğu tarafından da istendiği için IELTS sınavına girerek yapabilirler.  Hemen hemen bütün üniversitelerde TOEFL veya Cambridge sınavları da geçerlidir ancak Türk öğrencilerin Avustralya’da lisans eğitimi alabilmesi için konsolosluğa yaptıkları vize müracaatında IELTS sınavından alınmış minimum istenen bir skoru göstermeleri gerekmektedir bu nedenle üniversitelere başvururken İngilizce bilirliğinizi ispatlayacağınız en ideal sınav IELTS sınavı olacaktır. İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrenciler üniversite bünyelerindeki hazırlık yılından eğitime başlayabilirler.

Avustralya’da üniversite eğitimine başlamak için Şubat veya Temmuz ayları seçilebilir. Diğer birçok İngilizce konuşulan ülkenin aksine Avustralya’da akademik dönem bu tarihlerde başlar. Genellikle sömestre sistemi vardır. Türk öğrencilerin Avustralya üniversitelerine başvurabilmeleri için iyi bir lise not ortalamasına ve 4 yıllık bir eğitime sahip olmaları beklenir.

Avustralya üniversitelerinin yıllık eğitim ücretleri okuldan okula ve bölümden bölüme değişmekle birlikte genellikle A$ 15.000- A$ 25.000 arasında değişmektedir.

Avustralya’da üniversite eğitimi alabilmek için Türk öğrencilerin LYS sınavına girmeleri gerekmez. Ülkedeki tüm okulların YÖK denkliği vardır ve öğrenciler sadece Lise Diplomaları ile üniversitelere başvuru yaparak kabul alabilir ve mezun olduklarında da diplomalarını YÖK tarafından onaylatabilirler.

Avustralya’da master eğitimi, yaratıcı programları, yüksek eğitim kalitesi, sayısız burs ve iş olanakları gibi sebepler ile Türk öğrenciler tarafından oldukça cezbedici bulunuyor.

Yüksek Lisans eğitimi birçok bölüm için 1 akademik yıl, bazıları için ise 1,5 veya 2 yıl sürmektedir. Başvurularda genellikle üniversite mezuniyet derecesi, İngilizce yeterliliği ve varsa staj veya iş tecrübesi aranmaktadır. Yüksek Lisans Programları ders ve araştırma şeklinde işlenen programlar olarak ikiye ayrılır ve özellikle araştırma master programları (research masters) için Avustralya hükümeti tarafından oldukça fazla burs imkanı sunulmaktadır.

Öğrenciler Avustralya üniversitelerine başvurularda İngilizce yeterliliklerini IELTS sınavına girerek ispatlayabilirler. Üniversiteler tarafından bir çok bölüm için yeterli bulunan minimum sınav skoru 6.5’tur. Çok tercih edilen bölümler arasında İşletme, Mühendislikler, Medya sayılabilir.

Sıralaması oldukça yüksek olan üniversitelerde özellikle çok tercih edilen MBA programlarının maliyetleri diğer yüksek lisans bölümlerine oranla daha pahalı olabilir.

Avustralya’da master programları sınıf eğitimi + tezden oluşan modüllerin yanı sıra sadece araştırmaya yönelik (research) modüller şeklinde de verilebilmektedir. Özellikle araştırmaya yönelik master programları için Türkiye’den vize alabilmek oldukça kolaydır.

Avustralya’da yüksek lisans programlarına katılan birçok öğrenci aynı zamanda da hükümetin yabancı öğrencilere tanımış olduğu çalışma iznini kullanarak yaşam maliyetlerine karşılamalarına destek olarak para kazanabilmektedirler.

Avustralya’da sizin için en uygun okul ve yüksek lisans programının bulunması, başvuruların takibi ve tüm organizasyon süreci konularında detaylı bilgi edinmek için İNEQ Yurtdışı Eğitim danışmanlarına dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

 

İNEQ Yurtdışı Eğitim istisnasız tüm Avustralya üniversiteleri için danışmanlık hizmeti vermektedir. Avustralya üniversitelerinin kısa bir listesi aşağıda verilmiştir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Bond University    
Central Queensland University    
Charles Sturt University    
Deakin University    
Edith Cowan University    
Flinders University    
Griffith University    
James Cook University    
La Trobe University    
Macquarie University    
Monash University    
Murdoch University    
Queensland University of Technology    
Royal Melbourne Institute of Technology    
Southern Cross University    
Swinburne University of Technology    
The Australian National University    
The University of Adelaide    
The University of Melbourne    
The University of New South Wales    
The University of Newcastle    
The University of Notre Dame Australia    
The University of Queensland    
The University of Sydney    
The University of Western Australia    
University of Ballarat    
University of Canberra    
University of New England    
University of South Australia    
University of Southern Queensland    
University of Tasmania    
University of Technology, Sydney    
University of the Sunshine Coast    
University of Western Sydney    
University of Wollongong    
Victoria University

 

 
 
 
 
 

Avustralya’da lisans ve yüksek lisans eğitimi sunan devlet ve özel üniversitelerin yanı sıra öğrencileri daha çok kariyer hayatına hazırlayan mesleki eğitimi veren TAFE College’lar ve Vocational School’lar vardır. Bu okullar genellikle 6 ay – 1 yıl- 2 yıl gibi sürelerde eğitimleri kapsayacak şekilde farklı seviyelerde sertifika programları, diploma programları ve 1 veya 2 yıllık Ön Lisans Diplomaları verebilmektedir.

Avustralya’da eğitim almak için yabancı öğrencilerin vize koşullarını yerine getirebilmesi ile ilgili olarak mutlaka kayıt yaptırdıkları okulun akredite olmuş olması ve devam edecekleri programlarında, Commonwealth Register of Institutions and Courses for Overseas Students (CRICOS) tarafından onaylı olması grekmetedir. CRICOS onay kodu olmayan bir program için öğrenci vizesi müracaatında bulunmak mümkün değildir.

Avustralya’da üniversitelerin sıralamalarına bakıldığında liste içinde University of Melbourne, University of Sydney, University of Queensland, University of NSW, University of Western Australia gibi okulları görmek mümkün.


Web Tasarımı

Bilgi Formu / Info

Öğrenci Bilgi Formu

(PDF / Word)

Anmelden Formular

(PDF / Word)