Yurtdışı Eğitimler
Amerikada Akademi
İngilterede Eğitim
Kanadada Eğitim
Maltada Egitim
İtalyada Egitim
Fransada Egitim
Hollandada Egitim
Almanyada Egitim
Avusturalyada Egitim
Uluslararasi Bakalorya
Avusturyada Egitim
Bulgaristanda Egitim
Belcikada Egitim
Cınde Egitim
Finlandiyada Egitim
İsvecte Egitim
İspanyada Egitim
Danimarkada Egitim
Yeni Zelendada Egitim
Norvecte Egitim
Macaristanda Egitim
Rusyada Egitim
Estonyada Egitim
Öğrenci Danışma Hattı
0041763960034
info@see-on.com

 

Finlandiyada Üniversite ve Master


 Finlandiya’da üniversite eğitim dili ağırlıklı olarak Fince ve İsveç’çedir.  Başvuruların değerlendirilmesinde, lise notları ile birlikte yüz yüze yapılan mülakatlar etkili olmaktadır. Her okul mülakat talep etmeyebilir.  Eğitim kalitesinin yüksek olması, bu ülkedeki lisans programlarına kabul aşamasında yüksek rekabeti de beraberinde getirmektedir. Özellikle Politeknik üniversitelerde verilen lisans eğitimlerini tamamlamak 210-270 ECTS kredisi karşılığı olarak ortalama 3,5-4,5 yıl arasında sürmektedir. Birçok lisans prgoramında yaklaşık 30 kredilik değeri olan iş tecrübesi mecburiyeti ile karşılaşabilirsiniz. Finlandiya’da lisans programları ücretsizdir.

Finlandiya'da lisans eğitimi alınabilecek üniversitelerin listesi aşağıdaki gibidir.  Üniversiteler hakkında detaylı bilgi için İNEQ Yurtdışı Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz. 

University of Helsinki 
Åbo Akademi University in Turku 
University of Turku 
University of Tampere 
University of Jyväskylä 
University of Oulu 
University of Vaasa 
University of Lapland in Rovaniemi 
Aalto University (1849/2010)
University of Eastern Finland in Joensuu and Kuopio 
Academy of Fine Arts (Finland)
Hanken School of Economics in Helsinki
Lappeenranta University of Technology
Sibelius Academy in Helsinki
Tampere University of Technology
Theatre Academy in Helsinki
 

 Finlandiya Üniversiteleri, uluslararası öğrenciler için 200’den fazla İngilizce master programı sunmaktadır.  İngilizce programlardan bazıları şu alanlar üzerinedir; Makine Mühendisliği, Biyoloji, Medya, İletişim, Sanat Yönetimi, İşletme, Pazarlama, Ekonomi.

Programa kabul edilme şartları, seçilen programa göre farklılık göstermektedir.  Öğrencilerin İngilizce yeterliliklerini IELTS / TOEFL sınavlarına girerek kanıtlamaları gerekir. Yüksek lisans programlarına başvuru yaparken öğrenciler lisans seviyesinde eğitim aldıkları bölüm ile aynı veya yakın bölümler tercih etmelidirler.  Genellikle üniversiteler tarafından sunulan programların süresi 120 ECTS kredisi karşılığı olarak iki yıl olup, Politeknik Üniversiteler tarafından sunulan programların  süresi 60-90 ECTS kredisi kaşılığı olarak 1-1,5 yıl arasındadır. Politeknik Üniversiteler tarafından verilen master programlarında aynı alanda lisans diploması ve en az 3 yıllık iş tecrübesi de istenen şartlar arasında yer alır. Master programlarının hemen hemen hepsi tezlidir. 2011 yılından itibaren pek çok İngilizce program ücretlidir.  Program ücretleri, üniversiteye ve programa bağlı olarak değişmektedir.

 


Web Tasarımı

Bilgi Formu / Info

Öğrenci Bilgi Formu

(PDF / Word)

Anmelden Formular

(PDF / Word)