Yurtdışı Eğitimler
Amerikada Akademi
İngilterede Eğitim
Kanadada Eğitim
Maltada Egitim
İtalyada Egitim
Fransada Egitim
Hollandada Egitim
Almanyada Egitim
Avusturalyada Egitim
Uluslararasi Bakalorya
Avusturyada Egitim
Bulgaristanda Egitim
Belcikada Egitim
Cınde Egitim
Finlandiyada Egitim
İsvecte Egitim
İspanyada Egitim
Danimarkada Egitim
Yeni Zelendada Egitim
Norvecte Egitim
Macaristanda Egitim
Rusyada Egitim
Estonyada Egitim
Öğrenci Danışma Hattı
0041763960034
info@see-on.com

 

İspanyada Yasam


  İspanya zengin kültürü ve Akdeniz iklimi ile Avrupa’nın en yaşanası ülkeleri arasında yer almaktadır.  İspanya, mimariden müziğe, edebiyattan tarihi mekanlarına kadar oldukça dikkat çekici ve yaşamak için cezp edicidir.  Ancak öğrenci adaylarının en çok merak ettiği konular yaşam masrafları ve konaklama ile ilgilidir.  Öğrenciler kayıtlı oldukları okulların yurtlarında ve aile yanında konaklayabilecekleri gibi bulundukları şehir içinde ev ya da oda kiralayabilirler.  Oda kiralamak fiyat açısından en uygun konaklama alternatiflerinden biridir.  Barcelona, Madrid, Sevilla, Valencia gibi büyük şehirlerde oda kiraları biraz daha yüksektir.  Bu şehirlerde aylık €200 - €400’a oda kiralanabilir.  Daha küçük şehirlerde ise aylık ortalama €125’a oda kiralamak mümkündür. Oda kiralarına elektrik, ısınma, su vb. küçük masraflar eklenebilir. Ek masraflara birkaç örnek vermek gerekirse; elektrik faturası aylık €40,telefon faturası aylık €25,aylık yemek masrafları €175 - €200, restoranda bir öğün yemek €12, spor klübüne üyelik aylık €30 - €50, sinema bileti €6,saç kesimi €12 vb. İspanya’da hüküm süren Akdeniz kültürü Türk öğrencilere yabancı gelmemekte, öğrenciler, İspanya’da geçirdikleri süreyi genellikle iyi anılarla hatırlamaktadır.

 

  İspanya’ya öğrenci vizesi ile giden öğrencilerin çalışma izni yoktur.  Bu nedenle, öğrencilerin İspanya yolculukları öncesi eğitim ve yaşam masraflarını karşılayacak kadar birikimlerinin hazır olması gerekmektedir.

Avrupa’nın güneybatısında yer alan İspanya 1 Ocak 1986 tarihinde Avrupa Birliği üyesi olmuştur.  İspanya, her mevsim ziyaret edilebilecek yapısıyla Avrupa’nın en çok turist çeken bölgeleri arasındadır. Başkent Madrid, Barcelona, Endülüs, Valencia, Kanarya Adaları ülkenin turistik şehirlerinden sadece birkaçıdır. Ülkenin nüfusu yaklaşık olarak 45,332.000’dir.  Resmi diller ise İspanyolca, Katalanca, Galiçyaca ve Baskça’dır.  Ülke Avrupa Birliği üyesi olduğu için para birimi olarak Euro’yu kullanmaktadır.  Ülke, Türkiye’den de her yıl çok sayıda turisti ağırlamaktadır. 

Türkiye ile İspanya arasındaki saat farkı birdir.  Türkiye’den İspanya’nın farklı şehirlerine direk uçuşlar gerçekleşmektedir.

 

 

 İspanyolca, Dünya’da en çok konuşulan diller arasında ilk sıralardadır.  Bu nedenle İspanyolca bilenlere iş hayatından, sanat hayatına pek çok alanda kapı aralanır.  İspanyolca’yı anavatanında öğrenmek ise aynı zamanda köklü Latin kültürüne tanık olmak demektir. İspanya’da köklü üniversitelerin bulunması ve eğitim kalitesinin iyi olması da bu ülkede eğitim alan öğrencilerin nedenleri arasında sıralanabilir.  Ücretlerin genel olarak USA’de ve İngiltere’de bulunan üniversitelere göre uygun olması da İspanya’da eğitimin avantajları arasındadır.

Türklerin İspanya’da hüküm süren Akdeniz kültürüne kendilerini yakın hissetmesi,  Türkiye ile İspanya arasında ulaşımın rahat ve kısa sürmesi de İspanya’yı eğitim için cazip hale getirmektedir.

 
 


Web Tasarımı

Bilgi Formu / Info

Öğrenci Bilgi Formu

(PDF / Word)

Anmelden Formular

(PDF / Word)