Yurtdışı Eğitimler
Amerikada Akademi
İngilterede Eğitim
Kanadada Eğitim
Maltada Egitim
İtalyada Egitim
Fransada Egitim
Hollandada Egitim
Almanyada Egitim
Avusturalyada Egitim
Uluslararasi Bakalorya
Avusturyada Egitim
Bulgaristanda Egitim
Belcikada Egitim
Cınde Egitim
Finlandiyada Egitim
İsvecte Egitim
İspanyada Egitim
Danimarkada Egitim
Yeni Zelendada Egitim
Norvecte Egitim
Macaristanda Egitim
Rusyada Egitim
Estonyada Egitim
Öğrenci Danışma Hattı
0041763960034
info@see-on.com

 

Avusturalyada Yasam


 Neden Avusturalya

 

Rusya, Kanada, Çin, Amerika ve Brezilya’nın ardından Hint ve Büyük Okyanus arasında uzanan Avustralya, dünyanın en büyük yüzölçümüne sahip ülkesi olarak biliniyor ancak en önemli avantajı bu kadar büyük bir alanda yaşayan nüfusun diğer ülkelere oranlar oldukça az olması.  6 eyalet ve 2 bölgeden oluşan Avustralya’nın başkenti Canberra ve en büyük şehri de Sydney’dir.

Hiç bir ülkeye kara sınırı olmayan, dünyanın en büyük adası ve en küçük kıtası olan Avustralya dünyanın en büyük 13. Ekonomisine sahiptir.

20 milyonun üzerinde olan Avustralya nüfusunun %70’i en büyük 10 farklı şehirde yaşıyor. Şehir yaşamının oldukça popüler olduğu ülkede nüfusun çoğunluğu güney doğu kıyısında toplanmıştır. Tüm bir kıtayı işgal eden tek millet olan Avustralya’da konuşulan ana dil İngilizce ve kullanılan para birimi de Avustralya Doları’dır.

Avustalya’nın eyalet ve bölgeleri aşağıda belirtilmiştir. Öğrenciler, eğitim alacakları eyaleti seçerken dikkat etmeleri gereken tüm özellikleri KARE Eğitim Danışmanlarından öğrenebilirler.

New South Wales, Victoria, Queensland, Western Australia, South Australia, Tasmania, Northern Territory, Australian Capital Territory.

Bunların arasında Sydney şehrininde bulunduğu New South Wales, Melbourne şehrinin bulunduğu Victoria ve Brisbane şehrinin bulunduğu Queensland eyaletleri öğrenciler tarafından tercih edilen bölgelerin başında geliyor.

 

İngilizce’nin ana dil olarak konuşulduğu Güney Yarım küre ülkelerinden Avustralya’da dil eğitimi, üniversite ve master eğitimi hedefleyen tüm öğrenciler için sayısız seçenekler sunuluyor. Eğitimin yenilikçi, yaratıcı ve özgür düşünce kavramları üzerine kurulduğu Avustralya’da, dünya sıralamasına girmiş birçok üniversitede inanılmaz fırsatlar yakalamanız mümkün.

Diğer ülkelere kıyasla yaşam maliyetinin daha uygun olması, öğrencilere okurken haftada 20 saat çalışma izni verilmesi, sıcak iklimi gibi birçok sebepten Avustralya Türk öğrencilerin son gözdeleri arasında yer alıyor. Göçmen alan bir ülke olarak Avustralya, birçok farklı kültürü de bünyesinde barındırdığı için yabancı öğrencilerin çok zorlanmadan kendilerini toplumun bir parçası gibi hissederek yaşadığı bir ülke olarak da öne çıkıyor.

Dünya’nın en büyük 6.ülkesi olmasına rağmen, kilometrekare başına düşen en düşük kişi sayısıyla nüfusun en düşük olduğu ülke olarak bilinen Avustralya’ya her sene 140 farklı ülkeden 150.000 yabancı öğrenci eğitim amacıyla gidiyor.

Ekonomist dergisinin 2008 ve 2009 yıllarında yaptığı araştırmaya göre Melbourne, Sydney ve Perth şehirleri dünya üzerinde yaşanabilecek en iyi 10 şehir listesinin içinde yer alıyor.

 

Avustralya’nın ülke olarak tercih edilme sebeplerinin başında Türkiye’ye olan uzaklık dezavantajına rağmen öğrencileri bekleyen inanılmaz fırsatlar yer alıyor. Bu fırsatlar genellikle Avustralya’da yaşam maliyetlerinin diğer ülkelere göre oldukça ekonomik olması ve öğrencilere verilen haftada 20 saatlik çalışma izni olarak sayılabilir. Hafta içi okurken 20 saat çalışabilen öğrenciler aynı zamanda yaz dönemlerinde okul kapalıyken de full time olarak istedikleri kadar çalışmakta özgürdürler. Dünya üzerinde yaşanacak en güzel şehirlerarasında seçilen şehirlerinde Avustralya’da öğrenciler, ayda AUS$ 800- 1000 arasında yaşam maliyeti ile yaşayabiliyorlar. Özellikle Sydney ya da Melbourne gibi iş bulma imkanı oldukça kolay olan büyük şehirleri seçen öğrenciler çalışmalarının sonucunda kazandıkları para ile yaşam masraflarının tamamına yakınını çıkarabilmektedir.

Avustralya’da eğitim alan yüksek lisans ve doktora öğrencileri yanlarında eşlerini de götürebilmektedirler ve eşlerine ülkede full time çalışma izni verilmektedir.

Avustralya’da yabancı öğrenciler, aile yanı, yurt, hostel ya da apartman paylaşımı gibi konaklama alternatiflerinden dilediklerini seçebilmektedirler.

Avustralya’nın para birimi Australia Doları’dır.

Türkiye’den Emirates, THY ya da Singapur Havayolları gibi şirketler ile uçmanın mümkün olduğu ülkeye gidiş ortalama 18-22 saat arasında sürmektedir. Avustralya’nın bazı bölgeleri ile Türkiye arasındaki saat farkı ise 6-8 arasında değişmektedir.

 

 

Avusturalya Vizesi

 

 Avustralya Öğrenci Vizesi başvurularının Ankara’daki Avustralya Büyükelçiliği- Vize Bölümü’ne yapılması gerekmektedir. İNEQ Yurtdışı Eğitim, Avustralya Vizesi başvurularınız için danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Ankara’ya gitmenize gerek kalmadan tüm işlemlerinizin eksiksiz olarak takip edilebilmesi için İNEQ Yurtdışı Eğitim’e ulaşmanız yeterli.

Avustralya Vize Başvuruları için bireysel başvuru yapmak isteyen öğrencilerin belgelerini randevu alarak saat 9.00- 11.30 arasında yapabilirler.

Avustralya vize sürecinde, öğrencilerin gidiş amacına göre başvuru yapmaları gereken prosedürler farklılık göstermektedir. Örneğin, sadece dil eğitimi (ELICOS) programlarına katılmak amacıyla başvuru yapan öğrenciler 570 numaralı vize sınıfında başvuru yapmak zorundadır. Yüksek Öğrenim kategorisinde Üniversite okumak amacıyla Avustralya’ya seyahat edecek olan öğrencilerin 573 numaralı vize sınıfında, master eğitimine gidecek olan öğrencilerin ise 574 numaralı sınıfta başvuru yapmaları gerekmektedir. Her vize başvuru sınıfının başvuru şartları ve istenen evrakları farklı olabilmektedir. Örneğin ELICOS yani sadece dil eğitiminde 570 kategorisinden başvuru yapacak olan öğrencilerin konsolosluk tarafından belirlenen belli bir meblağ paranın banka hesabında en az 3 ay süre ile işlem görmeden durduğunu ispatlamaları gerekmektedir ya da 574 kategorisi ile yüksek lisans yapabilmek için başvuru yapan öğrencilerin bankada bekletmeleri gereken para miktarı farklı olacaktır ve bu kişilerin IELTS sınavından istenen minimum puanları sağlamak zorundadır.

Avustralya Öğrenci Vizesi, yabancı öğrencilere belirli koşullarda Avustralya’da çalışma izni vermektedir. Bazı vize kategorilerinde öğrencilerin almış oldukları vizeleri Avustralya sınırları içerisinden uzatabildikleri gibi bazılarında ise uzatmaları için Türkiye’ye gelmeleri gerekmektedir.

Diğer ülke vize prosedürlerine göre oldukça fazla farklılık gösteren Avustralya Vizelerinde, hata yapmadan eksiksiz olarak başvuru yapabilmek ve başvuru için gerekli olan evrakları yanlışsız hazırlayabilmek için İNEQ Yurtdışı Eğitim’den danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

 


Web Tasarımı

Bilgi Formu / Info

Öğrenci Bilgi Formu

(PDF / Word)

Anmelden Formular

(PDF / Word)