Yurtdışı Eğitimler
Amerikada Akademi
İngilterede Eğitim
Kanadada Eğitim
Maltada Egitim
İtalyada Egitim
Fransada Egitim
Hollandada Egitim
Almanyada Egitim
Avusturalyada Egitim
Uluslararasi Bakalorya
Avusturyada Egitim
Bulgaristanda Egitim
Belcikada Egitim
Cınde Egitim
Finlandiyada Egitim
İsvecte Egitim
İspanyada Egitim
Danimarkada Egitim
Yeni Zelendada Egitim
Norvecte Egitim
Macaristanda Egitim
Rusyada Egitim
Estonyada Egitim
Öğrenci Danışma Hattı
0041763960034
info@see-on.com

 

Uluslararasi Bakalorya


Uluslararası Bakalorya

Uluslararası Bakalorya (IB) danışmanlığı
 
Türkiye de 24 seçkin okulun üye olduğu; International Baccalaureate diploma programları müfredatında bulunan  proje ve ödevlerde yıllardır danışmanlık yapıyoruz.

Uzman ekibimiz, öğrencilerin potansiyelini ortaya çıkarmayı en temel prensip edinirken aynı zamanda da genç beyinlerin yaşadığımız dünyaya yeni fikirler sunmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. İnternational Baccalaurate programlarının temel felsefesi olan; bilgi paylaşımı ve yaşam boyu öğrenme ilkeleri Özeldersbu ailesinin de vazgeçilmez ilkelerindendir. Bu konuda oldukça tecrübeli ve başarılı uzmanlarımızın danışmanlığı sizlerin yaratıcı fikirleriyle buluştuğunda ortaya sanatsal ürünlerin çıkacağını biliyoruz. Bizler için, bu programda yapılan danışmanlık hizmeti; yaşadığımız dünyaya güzel ve yeni fikirler katma fısatıdır. Bu yüzden; uzmanlarımız diploma programı için verilen proje ve ödevleri; okul etkinliklerinin çok ötesinde algılayıp öğrenciyi farklı disiplinlerle buluşturarak onlara yeni yaşamsal kaynaklar sunmayı hedeflemeketedir.

International Baccalaureate nedir?IB diploma programı

Dünya genelinden okulların belirli şartlarla kabul edildiği uluslararası bir organizsyonun diploma programıdır. İsviçre’nin Cenevre kentinde uluslarası bir okulda bir grup başarılı öğretmen tarafından başlatılan bu standartlar 40 yılı aşkın bir süredir giderek dünya geneline yayılmış haklı ve kazanılması zor bir üne kavuşmuştur.  

Sınavları ve öğrenci başarısını değerlendirmeyi uluslararası kriterlere göre ve okul dışından yapmaktadır. Bu durum öğrenciyi, okulu ve aileyi hem uluslararası bir eğitim kalitesine erişebilmek için teşvik etmekte hem de başarıyı bağımsız ve adil bir komitenin ölçmesine olanak sağlamaktadır. Dünyaya farklı açılardan bakabilmeyi, dünya sorunlarına eğilebilmeyi, kültürel bir kaynaşmanın yanında global bir bakış açısı kazandırabilmeyi, barışcıl bir yaşamı desteklerken eğitim sayesinde dünyayı birleştirebilmeyi ve değiştirebilmeyi kendine görev edinmiş bir organizasyondur.

Bu organizasyonda şuan Türkiye'den 24 kurum bulunmaktadır.

Bunlardan bir kaç tanesi 3 farklı seviyedeki programın tümünü her seviyede uygularken çoğu kurum ilk-orta-lise programının yalnız bir seviyesine kayıtlıdır..Genel olarak 7 tane ilkokul, 5 tane ortaokul, 21 tane lise diploma programına dahil olan okulumuz bulunmaktadır.

 


Web Tasarımı

Bilgi Formu / Info

Öğrenci Bilgi Formu

(PDF / Word)

Anmelden Formular

(PDF / Word)