Yurtdışı Eğitimler
Amerikada Akademi
İngilterede Eğitim
Kanadada Eğitim
Maltada Egitim
İtalyada Egitim
Fransada Egitim
Hollandada Egitim
Almanyada Egitim
Avusturalyada Egitim
Uluslararasi Bakalorya
Avusturyada Egitim
Bulgaristanda Egitim
Belcikada Egitim
Cınde Egitim
Finlandiyada Egitim
İsvecte Egitim
İspanyada Egitim
Danimarkada Egitim
Yeni Zelendada Egitim
Norvecte Egitim
Macaristanda Egitim
Rusyada Egitim
Estonyada Egitim
Öğrenci Danışma Hattı
0041763960034
info@see-on.com

 

Üniversiteler arası transfer


Türkiye’de bir üniversitede önlisans ya da lisans eğitimi gören öğrenciler Türkiye’de aldıkları kredileri, yurtdışındaki üniversiteye taşıyarak transfer oldukları okuldan diploma alabilirler.

Bir öğrencinin yurtdışındaki bir üniversiteye transfer olabilmesi için Türkiye’deki eğitimi süresince almış olduğu derslerinin ortalaması önem taşır. Her üniversite ve programın transfer şartları farklıdır. Ortalama şartına ek olarak öğrencinin TOEFL ya da IELTS sınavına girmesi ve istenilen puanı almış olması gerekmektedir.

Transfer olan öğrencilerin Türkiye’de aldıkları kredilerinin yurtdışındaki üniversitede kabul edilmesi, alınan dersin içeriği ve o dersten geçme notuyla ilgilidir. Bir öğrenci hiç kredi kaybına uğramadan bir başka okula transfer olabileceği gibi, almış olduğu dersleri tekrar etmek durumunda da kalabilir.

Her okulun transfer öğrenci kabul dönemleri farklıdır. Bu dönemler için belirlenmiş son başvuru tarihine kadar başvurunun tamamlanması gerekmektedir. Yurtdışında eğitim alan öğrencilerin mezuniyetlerini takip eden bir yıl süresince o ülkede çalışma hakkı bulunmaktadır. Bu hak öğrenciye almış olduğu eğitim doğrultusunda iş tecrübesi kazanması açısından büyük bir imkan sağlar.


Web Tasarımı

Bilgi Formu / Info

Öğrenci Bilgi Formu

(PDF / Word)

Anmelden Formular

(PDF / Word)