Yurtdışı Eğitimler
Amerikada Akademi
İngilterede Eğitim
Kanadada Eğitim
Maltada Egitim
İtalyada Egitim
Fransada Egitim
Hollandada Egitim
Almanyada Egitim
Avusturalyada Egitim
Uluslararasi Bakalorya
Avusturyada Egitim
Bulgaristanda Egitim
Belcikada Egitim
Cınde Egitim
Finlandiyada Egitim
İsvecte Egitim
İspanyada Egitim
Danimarkada Egitim
Yeni Zelendada Egitim
Norvecte Egitim
Macaristanda Egitim
Rusyada Egitim
Estonyada Egitim
Öğrenci Danışma Hattı
0041763960034
info@see-on.com

 

Danimarkada Hayat


 Danimarka’da eğitim almayı planlayan öğrencileri hareketli bir sosyal hayat beklemektedir.  Öğrenciler, üniversite çevrelerinde düzenlenen etkinliklere katılabilmenin yanı sıra Danimarka’da gerçekleşen pek çok önemli festivale katılarak da eğlenceli vakit geçirebilir.  Danimarkalı’ların spora çok düşkün olması, örneğin bisiklet kullanımının ülkede yaygın olması, bu ülkede eğitim alacak öğrencileri de sporun içine çekmekte, öğrencileri sağlıklı bir hayat beklemektedir.

Danimarka’da öğrenciler, okul yurtlarında konaklayabilir, daire ya da ev kiralayabilir.  Öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama tipinin oda kiralama olduğu söylenebilir.  Aylık oda ücretleri £200 ile €500 arasında değişmektedir.  Öğrencilerin aylık yaşam masraflarının minimum €563 olduğu Danimarka’da öğrencilerin akademik yıl boyunca haftada on beş saate kadar, tatillerde ise tam zamanlı çalışma izni vardır.

 

 1973 yılında Avrupa Birliği üyesi olan Danimarka’nın nüfusu 5,454.OOO'dir.  Danimarka Avrupa’nın ve Dünya genelinin en güvenli ülkelerinden biridir.  Ülkede suç oranı oldukça düşüktür.  Bunun nedenleri arasında halkın gelir düzeyinin ve refah seviyesinin yüksek olması gösterilebilir.  Danca ülkenin resmi dili olmakla birlikte, özellikle genç nüfusun %80’i İngilizce konuşmaktadır.  Ülkede konuşulan diğer diller arasında Fransızca, Almanca ve İspanyolca sayılabilir. 

Türkiye ile Danimarka arası saat farkı iki olup, İstanbul’dan ülkenin başkenti Kopenhag’a direk uçuşlar bulunmaktadır. Danimarkalı’lar para birimi olarak Danimarka Kronu’nu kullanmaktadır.

 

 

Danimarka’daki Üniversiteler bünyesinde, lisans ve yüksek lisans seviyesinde yüz otuzdan fazla eğitim dili İngilizce olan program bulunmaktadır.  İngilizce program sayısının fazlalığı, eğitim kalitesinin üst seviyede olması, Danimarka’nın Dünyanın en güvenilir ve refah seviyesi yüksek ülkeleri arasında yer alması ülkeyi öğrenciler arasında eğitim için cazip hale getirmektedir.
 

 Danimarka, Avrupa Birliği üyesi bir ülke olması nedeniyle Schengen vizesine tabiidir.  Danimarka’da eğitim alacak öğrenciler, Avrupa Birliği üyesi bir ülkenin vatandaşı değil ise, kendi ülkelerinde, ilgili Konsolosluk ve Elçiliklerden Schengen vizesine başvurabilirler.

Öğrenci adaylarının Schengen vizesine başvurabilmesi için, bir üniversiteden kabul almış olması ve Danimarka’da bulunacağı süre içerisinde eğitim ve yaşam masraflarını karşılayabilecek durumda olduğunu ispatlaması gerekir (Öğrencilerin aylık minimum 4,200 Danimarka Kronu karşılığı €563 ödeyebilecek durumda olması gerekir.)

Öğrenci adayları Ankara’da bulunan Elçilik'ten ya da İstanbul’da bulunan Danimarka Konsolosluğu’ndan vize başvurularını yapabilir. 

 
 
 
 
 


Web Tasarımı

Bilgi Formu / Info

Öğrenci Bilgi Formu

(PDF / Word)

Anmelden Formular

(PDF / Word)