Yurtdışı Eğitimler
Amerikada Akademi
İngilterede Eğitim
Kanadada Eğitim
Maltada Egitim
İtalyada Egitim
Fransada Egitim
Hollandada Egitim
Almanyada Egitim
Avusturalyada Egitim
Uluslararasi Bakalorya
Avusturyada Egitim
Bulgaristanda Egitim
Belcikada Egitim
Cınde Egitim
Finlandiyada Egitim
İsvecte Egitim
İspanyada Egitim
Danimarkada Egitim
Yeni Zelendada Egitim
Norvecte Egitim
Macaristanda Egitim
Rusyada Egitim
Estonyada Egitim
Öğrenci Danışma Hattı
0041763960034
info@see-on.com

 

Belcikada Üniversite ve Master


 

  Belçika Üniversiteleri’nde yürütülen lisans programları üçe ayrılmaktadır.  Bunlar Professional Bachelor, Advanced Bachelor ve Academic Bachelor Programları’dır.

Professional BachelorSağlık, Medya, Ticaret, Bilişim, Eğitim, Tarım gibi dallarda eğitim veren, 60 kredilik programlardır. Uygulamalı eğitimin iş tecrübesiyle birleştirilerek verildiği bu programlar sadece University College’lar tarafından sunulmaktadır. Üniversite eğitimlerine master düzeyinde devam etmek isteyenler ise Academic Bachelor programlarına katılmak zorundadırlar.  Bu programlar sadece üniversite bünyesinde verilir.  Belçika Üniversiteleri’nde lisans programlarının eğitim dili ağırlıklı olarak Fransızca’dır. Aynı zamanda eğitim dili İngilizce olan programlar da mevcuttur.  Öğrencilerin bu programlara başvurabilmesi için TOEFL’dan 87 – 109, IELTS’den en az 6.0 alacak derecede İngilizce biliyor olması gerekmektedir.  Belçika’da üniversite eğitim ücretleri ise tercih edilen üniversiteye ve programa bağlı olarak yıllık €500 ile €7,000 arasında değişmektedir.  Eğitim süresi üç yıldır.

 

  Belçika Üniversiteleri’nde Fransızca veya İngilizce bölümleri olan üniversiteler listesi aşağıda verilmiştir.  Belçika’daki üniversiteler veya College’lar hakkında İNEQ Yurtdışı Eğitim’den bilgi alabilirsiniz.  

Universiteit Antwerpen
Hogeschool-Universiteit Brussel
Vrije Universiteit Brussel
Universiteit Gent
Universiteit Hasselt
Katholieke Universiteit Leuven
 

   Belçika Üniversiteleri’nde master programlarının eğitim dilleri ağırlıklı olarak Fransızca’dır.  Eğitim dili İngilizce olan programlar da mevcuttur. Bu bölümler genellikle İşletme, Ekonomi, Finans ve Mühendislik üzerinedir. Her bölümün giriş koşulları farklı olmakla birlikte, başvurulan bölüme bağlı olarak, öğrencilerin dil yeterliliklerini uluslararası kabul gören sınavlarla kanıtlamaları gerekir. Bazı üniversiteler eğitim dili İngilizce olan bir üniversitenin lisans programından mezun olanların diplomalarını İngilizce yeterlilik için kabul ederken, bazıları ise TOEFL veya IELTS sınavından yeterli puanların alınmış olmasını şart koşmaktadır. 

Belçika’da master eğitim ücretleri tercih edilen üniversiteye ve programa bağlı olarak yıllık €500 ile €7,000 arasında değişmektedir.  Eğitim süresi seçilen programa göre bir ya da iki yıldır.

Belçika Üniversiteleri’nin sunmuş olduğu yüksek lisans programları için son başvuru tarihleri okuldan okula değişmekle birlikte genellikle Mart – Mayıs tarihleri arasındadır.  Başvuru sonuçları, ortalama 6 ile 8 hafta arasında belli olur. Akademik yıl Eylül ayında başlar. 


Web Tasarımı

Bilgi Formu / Info

Öğrenci Bilgi Formu

(PDF / Word)

Anmelden Formular

(PDF / Word)