Yurtdışı Eğitimler
Amerikada Akademi
İngilterede Eğitim
Kanadada Eğitim
Maltada Egitim
İtalyada Egitim
Fransada Egitim
Hollandada Egitim
Almanyada Egitim
Avusturalyada Egitim
Uluslararasi Bakalorya
Avusturyada Egitim
Bulgaristanda Egitim
Belcikada Egitim
Cınde Egitim
Finlandiyada Egitim
İsvecte Egitim
İspanyada Egitim
Danimarkada Egitim
Yeni Zelendada Egitim
Norvecte Egitim
Macaristanda Egitim
Rusyada Egitim
Estonyada Egitim
Öğrenci Danışma Hattı
0041763960034
info@see-on.com

 

Üniversite ve Master


  Estonya’da üniversite eğitiminin süresi üç yıldır.  Böylece öğrenciler üniversiteyi Türkiye’dekinin aksine bir yıl erken bitirebilirler.  Estonya’da lisans eğitimi öncesi, İngilizce Hazırlık sınıfı yoktur.  Bu nedenle öğrencilerin, İngilizce dilini bilerek, Estonya’daki üniversitelere başvuru yapması gerekir.

Estonya’da eğitim dilinin İngilizce olduğu lisans programları arasında Hukuk, Uluslararası İşletme, Uluslararası İlişkiler ve Medya gösterilebilir.  Türkiye’den başvuru yapacak öğrencilerin, programlara başvuru aşamasında, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’nda barajı geçmiş olması gerekir.

Lisans programlarının ücretleri €2,500 ile €3,000 arasında değişmektedir.  Öğrencilerin okul yurtlarında uygun maliyetlerle konaklama şansı vardır.

 

 Son yıllarda master eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler arasında Estonya oldukça popüler hale gelmiştir.  Bunun nedenleri arasında eğitimin kalitesi, eğitim dili İngilizce olan programların çeşitliliği (Öğrencilerin İngilizce yeterliliklerini TOEFL ya da IELTS sınavları ile kanıtlamaları gerekir.) ve eğitim ücretlerinin Avrupa’nın diğer ülkelerine göre uygun olması gösterilebilir.

Master eğitiminin iki yıl olduğu Estonya’da, İngilizce eğitim alabileceğiniz bazı programlar, Animasyon, Sinema, Peyzaj Mimarlığı, Uluslararası İşletme, MBA,  Siber Güvenlik, Endüstri Mühendisliği, Uluslararası İlişkiler, Antropoloji ve Semiyotik’tir.  Yıllık program ücretleri ise €1,660 ile €4,500 arasında değişmektedir. Bazı programlarda Türk öğrencilerin, Avrupa Birliği üyesi ülkelerin yararlandığı fiyatlardan yararlanması da Estonya’da yüksek lisans eğitimini Türk öğrenciler için avantajlı kılmaktadır.

 

 

 Estonya'da İngilizce yüksek lisans eğitimi alınabilecek üniversiteler aşağıda sıralanmıştır. Detaylı bilgi için İNEQ Yurtdışı Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Estonia Academy of Arts
Tallinn University of Technology
Estonian Business School
University of Tartu
Estonian Academy of Music and Theatre

 


Web Tasarımı

Bilgi Formu / Info

Öğrenci Bilgi Formu

(PDF / Word)

Anmelden Formular

(PDF / Word)