Yurtdışı Eğitimler
Amerikada Akademi
İngilterede Eğitim
Kanadada Eğitim
Maltada Egitim
İtalyada Egitim
Fransada Egitim
Hollandada Egitim
Almanyada Egitim
Avusturalyada Egitim
Uluslararasi Bakalorya
Avusturyada Egitim
Bulgaristanda Egitim
Belcikada Egitim
Cınde Egitim
Finlandiyada Egitim
İsvecte Egitim
İspanyada Egitim
Danimarkada Egitim
Yeni Zelendada Egitim
Norvecte Egitim
Macaristanda Egitim
Rusyada Egitim
Estonyada Egitim
Öğrenci Danışma Hattı
0041763960034
info@see-on.com

 

Fransada Yaz Okulu ve Dil Okulu


Fransa'da Yaz Okulu

 

Her yıl binlerce on sekiz yaş altı öğrenci, Fransa’ya yaz okulu programlarına gitmektedir.  Böylece öğrenciler, hem anavatanında Fransızcalarını geliştirme şansı yakalar hem de Fransız Kültürü’nü yerinde görmüş olur.  Programlar genellikle sabahtan öğlene kadar Fransızca, öğleden sonraları ise aktiviteler ve geziler şeklindedir.  Yaz okulu programlarına katılan öğrenciler on sekiz yaş altı olması nedeniyle güvenliklerine oldukça dikkat edilir.  Öğrencilerin izinsiz olarak okuldan ve konaklamalarından ayrılmaları mümkün değildir.

Öğrenciler programlara başvururken okulların sunmuş olduğu yaş gruplarına dikkat etmelidir.  Yaş grupları genellikle 10 – 17 arasında değişmektedir.

Yaz okulu programları genellikle 3 hafta – 6 hafta arası tercih edilmektedir. 

 

 

Fransa'da Dil Okulu

 

DELF Hazırlık

 

DELF, Fransız Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan Fransızca yeterlilik sınavıdır.  Uluslararası öğrencilerin, Fransa'daki üniversitelerden kabul alabilmeleri için Fransızca yeterliliklerini bu sınavla kanıtlaması gerekir.  İşte bu nedenle DELF'e Hazırlık kursları yoğun ilgi görmektedir.

DELF- DALF: Avrupa Dil Pasaportu olarak adlandırılan bu sınavlar, dinleme ve okuma bölümlerini içeren anlama modülü,  sözlü anlatım ve karşılıklı konuşma bölümlerini içeren konuşma modülü ve yazılı anlatım modülünden oluşur ve Türkiye’de Fransız Kültür Merkezi tarafından yapılır.

Fransa’da ki bir çok özel dil kursunda DELF-DALF sınavlarına hazırlanabilirsiniz. Bu sınavlara hazırlık alabilecek öğrencilerin öncelikle belirli seviyede Fransızca bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Genellikle bu sınavlara hazırlık programları senede 5-6 kez başlanabilir şekildedir ve süreleri ortalama 12 hafta sürer. Farnsa’nın Paris, Nice gibi bir çok şehrinde özel dil okullarında DELF- DALF sınavlarına hazırlanmanız mümkün.

 

Fransızca Kursları

Fransızca öğrenmek ve var olan Fransızca bilgilerini yerinde geliştirmek isteyenler için, Fransa'da özel dil kursları hizmet vermektedir.  Genel Fransızca programlarına katılan öğrenciler, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar eğitim alabilirler.  Genel Fransızca programlarında öğrenciler haftada ortalama 20 saat eğitim alır.  Program başlangıçları esnek olup, genellikle ay içerisinde bir kaç defa program başlamaktadır.  Öğrenciler programlara bütçeleri ve zamanları yettiği kadar hafta kayıt olabilirler.

Fransızca öğrenmek ve var olan Fransızca bilgilerini kısa sürede hızlı bir şekilde geliştirmek isteyen öğrenciler için Yoğun Fransızca programları uygun olacaktır.  Yoğun Fransızca programlarını tercih eden öğrenciler haftada minimum otuz saat ders alırlar.  Dil okullarında, program başlangıçları esnek olup, ay içerisinde bir kaç defa program başlamaktadır.  Öğrenciler, istedikleri kadar hafta programa kayıt olabilirler.


Web Tasarımı

Bilgi Formu / Info

Öğrenci Bilgi Formu

(PDF / Word)

Anmelden Formular

(PDF / Word)