Yurtdışı Eğitimler
Amerikada Akademi
İngilterede Eğitim
Kanadada Eğitim
Maltada Egitim
İtalyada Egitim
Fransada Egitim
Hollandada Egitim
Almanyada Egitim
Avusturalyada Egitim
Uluslararasi Bakalorya
Avusturyada Egitim
Bulgaristanda Egitim
Belcikada Egitim
Cınde Egitim
Finlandiyada Egitim
İsvecte Egitim
İspanyada Egitim
Danimarkada Egitim
Yeni Zelendada Egitim
Norvecte Egitim
Macaristanda Egitim
Rusyada Egitim
Estonyada Egitim
Öğrenci Danışma Hattı
0041763960034
info@see-on.com

 

Estonyada Yasam


  Estonya, küçük ve nüfusu az bir ülke olmasına rağmen, bu ülkede öğrenciler için sosyal hayatın oldukça hareketli ve renkli olduğunu söylemek mümkündür.  Özellikle kış aylarının çok soğuk olması Estonlar ve ülkede yaşayan yabancılar için, eve kapanma sebebi değil, tam tersi doğayla buluşma fırsatıdır. 

Aynı zamanda Estonya festivalleri, konserleri ile meşhur bir ülkedir. Üniversite çevrelerinde düzenlenen partiler ise hem yerli hem de uluslararası öğrenciler arasında oldukça popülerdir.

Estonya’ya eğitim için gelenler, okul yurtlarında ya da şehir merkezlerinde tuttukları dairelerde konaklayabilirler.  Estonya’da konaklama ve yaşam maliyetlerinin, diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça uygun olduğunu söylemek mümkündür.  Bunu sayılarla ifade etmek gerekirse; bir öğrenci Estonya’da aylık €400 harcayarak yaşamını sürdürebilir.  Estonya’da öğrencilerin, gerekli izinleri aldıktan sonra yasal olarak çalışma izinleri vardır.

Estonya, 1,341.000 olan nüfusu ile Avrupa’nın en az nüfuslu ülkelerinden biridir.  Avryupa Birliği üyesi olan ülkede para birimi Euro’dur.  Estonya’nın başkenti Tallinn’e, İstanbul’dan Riga (Litvanya) aktarmalı uçmak mümkündür.  Yakın zamanda İstanbul – Tallinn arası direk uçuşlar da başlayacaktır.  Estonya ile Türkiye arasında saat farkı bulunmamaktadır.

Ülkenin ana dili Estonca ve Rusça olmakla birlikte, özellikle genç nüfusun neredeyse tamamı İngilizce konuşmaktadır. 

Estonya, Avrupa Birliği üyesi, bu nedenle, hem eğitimde hem de diğer alanlarda Avrupa standartlarını yakalamış bir ülkedir.  Estonya Üniversiteleri'nin sunmuş olduğu kaliteli eğitim, program ücretlerinin uygunluğu, aynı zamanda ülkede yaşam masraflarının diğer Avrupa ülkelerine göre daha uygun olması Estonya'yı eğitim için cazip hale getirmektedir.

 

 

 

Estonya Vizesi

 

Estonya, Avrupa Birliği üyesi bir ülke olması nedeniyle Schengen vizesine tabiidir.  Estonya’da eğitim alacak öğrenciler, Avrupa Birliği üyesi bir ülkenin vatandaşı değil ise, kendi ülkelerinde, ilgili Konsolosluk ve Elçiliklerden Schengen vizesine başvurabilirler.

Öğrenci adaylarının Schengen vizesine başvurabilmesi için, bir üniversiteden kabul almış olması ve Estonya’da bulunacağı süre içerisinde eğitim ve yaşam masraflarını karşılayabilecek güçte olduğunu ispatlaması gerekir.

Öğrenci adayları Ankara’da bulunan Elçilik'ten vize başvurularını yapabilir.  Aynı zamanda İstanbul’da bulunan Macaristan Konsolosluğu’ndan da Estonya vize başvuruları kabul edilmektedir.

 


Web Tasarımı

Bilgi Formu / Info

Öğrenci Bilgi Formu

(PDF / Word)

Anmelden Formular

(PDF / Word)