Yurtdışı Eğitimler
Amerikada Akademi
İngilterede Eğitim
Kanadada Eğitim
Maltada Egitim
İtalyada Egitim
Fransada Egitim
Hollandada Egitim
Almanyada Egitim
Avusturalyada Egitim
Uluslararasi Bakalorya
Avusturyada Egitim
Bulgaristanda Egitim
Belcikada Egitim
Cınde Egitim
Finlandiyada Egitim
İsvecte Egitim
İspanyada Egitim
Danimarkada Egitim
Yeni Zelendada Egitim
Norvecte Egitim
Macaristanda Egitim
Rusyada Egitim
Estonyada Egitim
Öğrenci Danışma Hattı
0041763960034
info@see-on.com

 

Almanyada Yasam


Almanya'da Yasam

 

Almanya, hem Avrupa'nın hem de Dünya'nın en güçlü ülkelerinden biridir.  Yaşam standartlarının yüksek, ekonominin güçlü, kültürel birikiminin zengin olduğu Almanya'da üniversitelerin eğitim kalitesi de oldukça yüksektir.  Bu nedenlerle Almanya her yıl Dünya'nın dört bir yanından öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

 

Ancak Almanya'yı eğitim kalitesi yüksek olan diğer ülkelerden farklı kılan bir özellik vardır.  O da Alman Üniversitelerinde eğitim ücretlerinin çok uygun olmasıdır.  Öğrenciler, üniversitelerde dönemlik €500 ödeyerek yüksek standartlarda eğitim alma şansı yakalar.  Üstelik programların eğitim dillerinin Almanca ve İngilizce olması büyük avantajdır.  Almanca programlara katılan öğrenciler, Avrupa'nın en çok konuşulan dillerinden birini iyi derecede öğrenme şansı yakalar.  İngilizce programlara katılan öğrenciler içinse, yeni bir dil öğrenmelerine gerek kalmadan da uygun ücretlerle eğitim alma şansı yakalar.

 

Almanya ile Türkiye arasında mesafenin uzak olmaması, iki ülke arasında sık aralıklarla uçuşların gerçekleşmesi, bu nedenle uygun ücretlerle iki ülke arasında gidip gelme şansı olması da Almanya'da eğitimin avantajları arasındadır.

 

Aynı zamanda Almanya, İngiltere ve bazı İskandinav ülkelerinden daha ucuz bir ülkedir. 

 

Alman Üniversiteleri'nden alınacak diplomaların prestij sahibi olması da bu ülkede eğitimi cazip hale getirmektedir.  Özellikle Dünya sıralamasında da üst sıralarında yer alan Alman Üniversiteleri'nden mezun olacak öğrencileri, çok parlak bir gelecek beklemektedir.

 

ncak Almanya'yı eğitim kalitesi yüksek olan diğer ülkelerden farklı kılan bir özellik vardır.  O da Alman Üniversitelerinde eğitim ücretlerinin çok uygun olmasıdır.  Öğrenciler, üniversitelerde dönemlik €500 ödeyerek yüksek standartlarda eğitim alma şansı yakalar.  Üstelik programların eğitim dillerinin Almanca ve İngilizce olması büyük avantajdır.  Almanca programlara katılan öğrenciler, Avrupa'nın en çok konuşulan dillerinden birini iyi derecede öğrenme şansı yakalar.  İngilizce programlara katılan öğrenciler içinse, yeni bir dil öğrenmelerine gerek kalmadan da uygun ücretlerle eğitim alma şansı yakalar.

 

Almanya ile Türkiye arasında mesafenin uzak olmaması, iki ülke arasında sık aralıklarla uçuşların gerçekleşmesi, bu nedenle uygun ücretlerle iki ülke arasında gidip gelme şansı olması da Almanya'da eğitimin avantajları arasındadır.

 

Aynı zamanda Almanya, İngiltere ve bazı İskandinav ülkelerinden daha ucuz bir ülkedir. 

 

Alman Üniversiteleri'nden alınacak diplomaların prestij sahibi olması da bu ülkede eğitimi cazip hale getirmektedir.  Özellikle Dünya sıralamasında da üst sıralarında yer alan Alman Üniversiteleri'nden mezun olacak öğrencileri, çok parlak bir gelecek beklemektedir.

 

Almanya'da bulunan üniversite sayısı yaklaşık olarak 370’dir.  Bu üniversitelerde ortalama 2 milyon öğrenci eğitim görmektedir.  2 milyonluk öğrenci nüfusunun 240.000'nini yabancı öğrenciler oluşturmakta.  Bu göstermektedir ki Almanya, USA ve İngiltere'nin ardından yabancı öğrenciler tarafından en çok talep gören ülkelerden biri.  Bu yüzden Almanya Üniversiteleri uluslararası öğrencilere alışık bir ülke. Üniversiteler hem Alman hem de Alman olmayan öğrenciler için kampüs bünyesinde konaklama alternatifleri sunmaktadır.  Bu konaklama alternatifi yabancı öğrenciler için en hesaplı konaklama şeklidir.  Banyosu ve tuvaleti genellikle ortak paylaşımlı olan yurt odaları en hesaplı konaklama alternatifi olması nedeniyle oldukça popülerdir.  Bu nedenlerle yurtlara erken başvuru yapılmadığı takdirde öğrencilerin yurtlarda yer bulamama ihtimali vardır.  Diğer bir konaklama alternatifi ise daire paylaşmaktır.  Öğrencilerin pek çoğu bu konaklama tipini tercih etmektedir.  Bir evi paylaşan öğrenciler, internet, elektrik, su vb. masrafları da paylaşmış olacakları için, daire paylaşmanın da avantajlı bir konaklama şekli olduğu söylenebilir. 

 

Konaklama dahil bir öğrencinin Almanya'da yaşam masrafları yaşadığı şehre de bağlı olarak minimum €650 - €750 arasında değişmektedir.  Bu da göstermektedir ki Almanya'da yaşam bazı İskandinav ülkeleri ile Fransa ve İngiltere'den ucuzdur.

 

Öğrenci kimliği ve Uluslararası öğrenci kimlik kartına sahip olan öğrenciler, Almanya'da pek çok restoran, bar, sinema, tiyatro salonları ile alışveriş merkezlerinde indirim alırlar.  Aynı zamanda öğrenci kimlik kartı bulunan öğrenciler için ulaşım ücretleri de daha uygundur.

 

Sağlık sisteminin oldukça gelişmiş olduğu ülkede, öğrencilerin, Almanya'daki üniversitelerine kayıt olabilmesi için sağlık sigortası sahibi olması şarttır.

 

Almanya Vizesi

 

Almanya Vize başvuruları, Ankara’da ki Büyükelçilik, İstanbul ve İzmir’de ki Başkonsolosluk merkezlerine yapılabilmektedir.  Başvurular aracı bir kurum tarafından randevu alınarak gerçekleştirilebilir.

Almanya vize başvurusu yapabilmek için başvuru tarihinde pasaportunuzun en fazla 10 yıl önce alınmış olduğundan emin olmalısınız. 10 yıldan eski zaman içinde alınmış olan pasaportlar kabul edilmemektedir.

Uzun süreli programlar için Oturum Vizesi müracaatında bulunmak gerektiğinden program başlangıcınıza en az 3 ay kalan vize başvurunuzun yapılmış olması tavsiye edilmektedir.

Almanya İkamet Yasası gereği, uzun dönem vize alacak olan öğrencilerin ödeme gücünün olduğunu gösterir bir taahhütname sunmaları veya Almanya’da açılacak bir bloke hesap ile bunu ispatlamaları gerekmektedir. Söz konusu taahhütnamede yada bloke hesapta  Federal Eğitim Teşvik Kanunu’na göre aylık € 659 veya yıllık € 7.908 kullanım için yeterli meblağların bulunduğu gösterilmelidir.

 
 
 
 


Web Tasarımı

Bilgi Formu / Info

Öğrenci Bilgi Formu

(PDF / Word)

Anmelden Formular

(PDF / Word)