Yurtdışı Eğitimler
Amerikada Akademi
İngilterede Eğitim
Kanadada Eğitim
Maltada Egitim
İtalyada Egitim
Fransada Egitim
Hollandada Egitim
Almanyada Egitim
Avusturalyada Egitim
Uluslararasi Bakalorya
Avusturyada Egitim
Bulgaristanda Egitim
Belcikada Egitim
Cınde Egitim
Finlandiyada Egitim
İsvecte Egitim
İspanyada Egitim
Danimarkada Egitim
Yeni Zelendada Egitim
Norvecte Egitim
Macaristanda Egitim
Rusyada Egitim
Estonyada Egitim
Öğrenci Danışma Hattı
0041763960034
info@see-on.com

 

Avusturalya Yaz ve Dil Okulu


Avustralya’da yaz okulları, her sene İngiltere ve Amerika’ya oldukça fazla gitmiş ve şimdi farklı deneyimler peşinde olan, uzun süre yolculuğu sorun etmeyen öğrenciler tarafından tercih edilmeye başlandı. Hem yaz tatili hem de İngilizce eğitimi ile tamamen farklı bir ülke deneyimi olarak öğrencilere farklı olanaklar sunan Avustralya’yı da seçenekleriniz arasına siz de alın.

Programlar 8-15 yaş grubu öğrenciler için en güvenli ortamın sağlanabilmesi için Cairns gibi ufak şehirlerde genellikle Mart ve Temmuz aylarının son haftalarında başlamak üzere 1 veya 2 haftalık süreler için hazırlanmıştır. Programların içeriğinde haftada 15 ders İngilizce eğitimi, hafta sonu tam gün ve hafta içi yarım gün geziler, sosyal ve kültürel aktiviteler ve 24 saat acil durum hizmeti yer almaktadır.

Konaklamalar genellikle aile yanlarında tek kişilik odalarda tam pansiyon olarak sağlanır.

 

Avustralya, ülke olarak birçok avantajından dolayı Türk öğrencilerden özellikle son yıllarda oldukça fazla talep görüyor. Türkiye ve Avustralya arasındaki uçuş mesafesinin fazla olması sebebiyle dil eğitimi için özellikle 6-12 ay gibi uzun süreler tercih ediliyor. Ülkede Sydney, Melbourne, Goald Cost, Cairns, Brisbane, Perth gibi birçok şehirde dil eğitimi sunan özel dil okulları olduğu gibi aynı zamanda üniversite bünyesinde İngilizce dil programlarına katılmakta mümkün. Dil eğitimine öğrenci vizesi ile giden öğrencilerin Avustralya’da haftada 20 saat çalışma iznini alabilmesi sebebiyle yaşam maliyetlerini biraz daha uyguna getirebilme imkanları da vardır. Büyük şehirlere giden öğrencilerin iş bulabilme oranı ise oldukça yüksek.

Avustralya’da ki dil okullarında Genel İngilizce, Yoğun ve Akademik İngilizce, IELTS Hazırlık en çok tercih edilen programlar arasında yer almasına rağmen birçok dil okulu aynı zamanda Türkiye’den çok talep görmeyen Cambridge FCE, CAE ve BEC sınavlarına hazırlık ve TESOL gibi programlarda sunmaktadır.

Avustralya dil okullarında genellikle sınıf mevcutları 12 ile 15 arasında değişmektedir.

 

Avustralya Dil Okullarında sunulan programlarda haftalık ders saati ortalama 20 civarında ancak bu programlar birçok okul tarafından genellikle 3 aya kadar eğitim planlayan öğrenciler tarafından tercih edilmeli şeklinde tanıtılıyor hatta birçok okulun haftada 20 saatlik Genel İngilizce Programları sadece 3 aya kadar hesaplanabiliyor ve 3 ayın üzerinde Avustralya’da dil eğitimi hedefleyen öğrencilerin yoğun İngilizce programlarına kayıt yapması tavsiye ediliyor.

Genel İngilizce Programlarında birçok İngilizce konuşulan ülkede olduğu gibi İngilizce’nin ana bölümleri yani Okuma, Yazma, Konuşma, Dinleme ve Gramer dersleri öğretiliyor. Öğrencilerde Avustralya’da Genel İngilizce Programlarından arta kalan zamanlarında okullar tarafından organize edilen gezi, sosyal ve kültürel aktivitelere katılabiliyorlar. İşte bu aktiviteler öğrencilerin okuldaki genel İngilizce derslerinde öğrendikleri teorik bilgiyi uygulamaya geçirebilmeleri için gerekli olan sosyal ortamı oluşturuyor.

Avustralya’da Genel İngilizce Kurslarında dersler genellikle 9 da başlar ve saat 12 yada 1’de sona erer. Bu programlara hemen hemen bütün özel dil kursları ve üniversite dil okullarında katılabilirsiniz.

Avustralya Dil Okullarında genellikle Beginner yani Yeni Başlayan seviyesinden Advanced yani en iyi seviyesine kadar eğitimler verilmektedir.

 

Bu programlar Türk öğrenciler tarafından en çok tercih edilen, haftada 25 veya 30 ders seçeneklerinden oluşmaktadır. Genellikle sabahtan 9-12 saatleri arasında Genel İngilizce dersleri yani konuşma, yazma, dinleme, gramer ve okuma gibi bölümler, öğleden sonraları da 2 veya 3 derste seçmeli dersler programa alınır. Öğrenciler kendi seviyelerine göre seçmeli derslerden seçebilirler. Seçmeli dersler arasında Ekstra Konuşma, Ekstra Yazma, IELTS Hazırlık, İş İngilizce sayılabilir. Öğrenciler seçmeli ders tercihlerini kendi seviyelerine uygun olarak her 4 haftada bir değiştirebilirler.

Avustralya’da Yoğun İngilizce Programları genellikle, vize koşullarına bağlı olarak Türk öğrenciler tarafından minimum 40-44 hafta aralığında tercih edilmektedir. Minimum 40 hafta Avustralya Dil Okulu kaydı yapan öğrenciler öğrenci vizelerini Avustralya içinden uzatabilirler.

 

 

 

Avustralya’da ki IELTS Hazırlık Programları ortalama haftada 25 veya 30 ders seçenekleri ile 13-15 kişilik sınıflarda ve 2-10 haftalık dönemleri kapsayacak şekilde verilmektedir. Avustralya’da IELTS Hazırlık Programlarına direk olarak kabul edilebilmek için minimum Intermediate yani “Orta” seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak gereklidir. Bu seviyede olmayan öğrenciler öncesinde Genel ya da Yoğun İngilizce Programları ile başlayıp daha sonra IELTS Hazırlık Programına geçebilirler.

IELTS Hazırlık Programları, diğer ülkelerde de olduğu gibi, bazı dil okullarında Genel İngilizce ya da Yoğun İngilizce Programları ile birlikte öğleden sonra modülü olarak bazı okullarda ise hiç İngilizce katılmadan sadece IELTS Sınav Hazırlık kursu olarak verilebilmektedir.

 

Avustralya’da Akademik Yıl ya da Akademik Semester olarak adlandırılan Uzun Dönem Paket Programları birçok öğrencinin tercih ettiği programların başında geliyor çünkü Avustralya’ya giden Türk öğrenciler çok büyük çoğunlukla uzun dönem yani 1 yıla yakın sürede olan İngilizce Dil Programlarını seçiyorlar bu nedenden dolayı da okulların sunduğu uzun dönem indirimli programları oldukça uygun bulunuyor. Akademik Yıl Programlarının süreleri bazı okullarda 9-11-12 aylık dönemleri kapsamakta,  bazı dil okullarında da minimum belirtilen bir haftanın üzerinde kayıt yaptırdığınız takdirde haftalık ödediğiniz ücret daha uygun olacak şekilde planlanmaktadır. Avustralya Dil Okulları, genellikle bu Uzun Dönem Paket Programlarında yoğun yani haftada 30 ders İngilizce seçenekleri ile öğrencilere istedikleri alanda seçmeli ders alarak eksik yanlarını tamamlama imkanı vermektedir.

 

Dil Okulları

 

Kaplan International Colleges

Eurocentres
Embassy CES
LSI
Ability Education
Impact
ACE
ACL
Browns English Language School
International House

 

 


Web Tasarımı

Bilgi Formu / Info

Öğrenci Bilgi Formu

(PDF / Word)

Anmelden Formular

(PDF / Word)