Yurtdışı Eğitimler
Amerikada Akademi
İngilterede Eğitim
Kanadada Eğitim
Maltada Egitim
İtalyada Egitim
Fransada Egitim
Hollandada Egitim
Almanyada Egitim
Avusturalyada Egitim
Uluslararasi Bakalorya
Avusturyada Egitim
Bulgaristanda Egitim
Belcikada Egitim
Cınde Egitim
Finlandiyada Egitim
İsvecte Egitim
İspanyada Egitim
Danimarkada Egitim
Yeni Zelendada Egitim
Norvecte Egitim
Macaristanda Egitim
Rusyada Egitim
Estonyada Egitim
Öğrenci Danışma Hattı
0041763960034
info@see-on.com

 

Finlandiyada Yasam


 Finlandiya doğal güzellikleri ile ünlü bir ülkedir.  Bu nedenle, Finlandiyalı'lar doğa sporları yapmaktan büyük keyif alırlar.  Uluslararası öğrenciler için de doğa sporları zamanla vazgeçilmezler arasına girer.

Kuzey Avrupa iklimi ve hava koşulları sebebiyle Finlandiya giden öğrencileri oldukça farklı bir deneyim beklemektedir. Bu deneyimi yaşamak isteyen öğrenciler bir çok kuzey Avrupa’lı gibi hangi mevsimin hangi saatinde hangi aktiviteleri ve gezileri yapabilirler öğreneceklerdir.

Uluslararası öğrenciler, okul yurtlarında ya da okullarına yakın kiraladıkları dairelerde konaklayabilirler.  Öğrenciler, bulundukları şehre bağlı olarak değişmekle birlikte tüm yaşam masraflarına aylık ortalama €700 harcarlar.

Avrupa’nın kuzeyinde yer alan Finlandiya, Avrupa’nın en büyük altıncı ülkesidir.  Ülke nüfusu 5,288.000'dir.  1995 yılında Avrupa Birliği’ne üye olan Finlandiya’da, konuşulan resmi diller Fince ve İsveç’çedir.  Ülkenin para birimi Euro’dur.

Başkenti Helsinki olan Finlandiya’da en popüler şehirler arasında başkent Helsinki başta olmak üzere Turku, Rauma,  Lahti, Oulu, Tampere ve Kalajoki yer almaktadır.

Türkiye ile Finlandiya arası saat farkı bir olup, İstanbul ile Finlandiya’nın başkenti Helsinki arası direk uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

Finlandiya’da arabalar için değil insanlar için dizayn edilmiş şehirlerde trafik problemi olmadan yaşayabileceğiniz sakin ve oldukça güvenli bir ortamda yaşamanız mümkün.

 

 

Finlandiya Vizesi

 

  Eğitim için Avrupa’nın gelişmiş ülkelerinden Finlandiya’yı seçen öğrencileri, eğitim kalitesi üst düzey üniversiteler, pek çok İngilizce program seçeneği beklemektedir.  Lisans ve doktora programlarının ücretsiz olması da Finlandiya'yı öğrenciler için cazip hale getirmektedir.

Hem şehir merkezine yakın hemde şehirden uzak doğa içinde yabancı öğrencileri misafir eden üniversite kampüsleri görmeniz mümkün. Her öğrencinin kişisel tercihine göre en uygun alternatifi bulmak oldukça kolaydır.

Finlandiya’da 3  ayın üzerinde eğitim alacak olan öğrencilerin Türkiye’de ki Finlandiya Konsolosluğu’nda Oturma İzni Başvurusu yapmaları gerekmektedir. Oturma izni başvurusu yaparak bu izni alan öğrenciler Finlandiya içinde bu süre zarfına yaşayabilir ve rahatça dolaşım hakkında sahip olabilir ve diledikleri kadar ülkeye giriş çıkış yapabilirler. Oturum izni olan bir öğrencinin başka bir vize başvurusu  yapmasına gerek yoktur. Oturum izni başvurusu yapabilmek için konsolosluğa şahsen başvuru yapmak gereklidir. Büyükelçilik oturum izni başvurularını Türkiye’de kabul eder ancak değerlendirmeyi burada yapmaz tüm evraklar Finlandiya’ya gönderilir. Cevabın gelme sürece 8 -12 haftayı bulabilir be nedenle üniversite eğitimi alacak olan öğrencilerin başvurularını bekletmeten bir an evvel yapmaları tavsiye edilir. Oturum izni başvurularında öğrenciler hazırlayacakları standart evrakların yanısıra okuldan gelen kabul kağıdını da ibraz etmek zorundadırlar. Başvuru için kabul kağıdının orjinali beklemenize gerek kalmadan fax kopa ile müracaatta bulunabilirsiniz.

Hazırlanacak evrakların tümü İngilizceye çevrilmelidir. Finlandiya’dan vize alabilmek için ülkede geçerli sağlık sigortası yaptırmanız gerektiğini de unutmayınız.


Web Tasarımı

Bilgi Formu / Info

Öğrenci Bilgi Formu

(PDF / Word)

Anmelden Formular

(PDF / Word)