Yurtdışı Eğitimler
Amerikada Akademi
İngilterede Eğitim
Kanadada Eğitim
Maltada Egitim
İtalyada Egitim
Fransada Egitim
Hollandada Egitim
Almanyada Egitim
Avusturalyada Egitim
Uluslararasi Bakalorya
Avusturyada Egitim
Bulgaristanda Egitim
Belcikada Egitim
Cınde Egitim
Finlandiyada Egitim
İsvecte Egitim
İspanyada Egitim
Danimarkada Egitim
Yeni Zelendada Egitim
Norvecte Egitim
Macaristanda Egitim
Rusyada Egitim
Estonyada Egitim
Öğrenci Danışma Hattı
0041763960034
info@see-on.com

EduPlanet Dil Okulu İsviçre

 

EduPlanet Dil Okulu İsviçre'de
Bu güzel haberi sizlerle paylaşmanın heyecanı içindeyiz. Tecrubeli öğretmen kadromuz ve profesyonel ekibimizle birlikte eğitim veriyoruz.
1- Birebir eğitim ile özle ders 
2- Grup kursları
3- Online kurslar
4- İşyerlerine özel kurslar
5- Yurtdışından gelen öğrenci ve yetişkinlere özel kurslar

EduPlanet Sprachschule in der Schweiz
Wir freuen uns, diese gute Nachricht mit Ihnen zu teilen. Wir bilden zusammen mit unseren erfahrenen Lehrern und unserem professionellen Team aus.
1- Einzelunterricht
2- Gruppenkurse
3- Online-Kurse
4- Spezialkurse für Arbeitsplätze
5- Spezialkurse für Studierende und Erwachsene aus dem Ausland

NEDEN İSVİCRE

 

İsviçre, Avrupa’daki konumu, kayak merkezi oluşu, kolay erişilebilirliği ve birçok dilin konuşulması sebebiyle birçok öğrenci tarafından tercih ediliyor. İsviçre’de genellikle 6- 16 yaş grubu için Arosa, Lozan, Leysin, Cenevre gibi şehirlerde birçok farklı yaz okulu alternatifi mevcuttur. Öğrenciler genellikle bu programlarda hem dil eğitimi alırlar, hem de kültürel, sosyal ve sportif aktiviteler ile diğer ülkelerden gelen öğrenciler ile sosyalleşerek mükemmel bir deneyim ile ülkelerine dönerler.

Yaz Okullarında konaklamalar çoğunlukla gidilen okulun yurtlarında yapılır ve öğrenciler kampüste 3 öğün yemeklerini de yiyebilirler. Hafta sonu Cumartesi günleri çevre şehirlere gezilere katılabilirler. Genellikle haftalık eğitim saati 15-20 ders arasında değişir.

 
Merak edenler için:
İsviçre'de Eğitim Sistemi:
İsviçre'de eğitim sistemi,Türkiye'den çok farklıdır. Mesleki eğitim, önemli bir yere sahiptir. Bu eğitim, meslek geliştirme ve hatta yükseköğrenim eğitimi için temel oluşturur. 
İsviçre'de birbiri üzerinde inşa edilen üç okul kademesi arasında fark bulunur:
Zorunlu Okul (Volksschule: Kindergarten, Primarschule und Sekundarstufe I)
  • Mesleki Temel Eğitim ya da Mesleki ortaöğretim (Sekundarstufe II)
  • Yükesekokullar/Üniversiteler ve yüksek mesleki eğitim (Tertiärstufe)

Her üç basamak için devlet sorumludur. Görev ve sorumluluklar Konfederasyon, Kanton ve belediyeler arasında dağılır. Bundan dolayı okullar ve okul sistemi kantonlar arasında farklılık gösterebilir. 

 

Okula gitme zorunluluğu :

Kanton Aargau'da zorunlu okul öğrenim süresi 11 yıldır. Bu süre çocuğun 4 yaşına basmasıyla başlar. Çocuklar mazeret ve gerekçe bildirilmeden okula gitmezlerse veliler ceza alabilir. 16 yaşına kadar olup buraya yeni taşınan gençlerin zorunlu okula gitme hakları vardır. Daha sonra göç eden gençler, Aargau meslek ve eğitim için danışmanlık merkezinde (ask!) diğer imkanlarla ilgili bilgi alabilirler. 

 

Zorunlu okuldan sonraki eğitim:

Zorunlu okuldan sonra hemen hemen bütün gençler başka bir eğitim alırlar. Gençler özelikle sıkça bir mesleki ana eğitime (mesleki eğitim, Berufslehre) karar verirler. Bu ileride daha yüksek bir mesleki eğitimegeçişi mümkün kılar. Kim meslek eğitimi sırasında ya da sonrasında meslek eğitim diploması (Berufsmaturatität) alırsa meslek yüksek okullarına (Fachhochschule) gidebilir. Gençlerin yaklaşık yüzde 20'si bir üniversiteye ya da yüksekokula giriş imkanı sunan lise diploması (gymnasiale Maturität) alırlar. 

 

Burslar:

Burslar (Stipendien) aracılığıyla az parası olan kişiler de bir okulu ya da mesleki eğitimi tamamlayabilir. Burada söz konusu olan zorunlu okuldan sonraki eğitimler için yapılan destek ödemeleridir. Aynı zamanda Kanton Aargau'da yaşayan yabancılar da belli koşullar altında burslardan faydalanabilir. Bu öğrencilerin ya da anne-babalarının geldikleri ülkeye ve oturum durumuna bağlıdır. Diğer bilgiler Kanton yönetiminin burs bölümü (Sektion Stipendien) tarafından verilir.

İSVİÇRE'DE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

İsviçre’de, ikisi Federal Institute of Technology olmak üzere toplam 12 devlet üniversitesi vardır.  Basel, Bern, Saint-Gallen ve Zurich Almanca konuşulan bölgede olduğu için bu üniversitelerin eğitim dilleri Almanca, Geneva, Lausanneve Fribourg ise Fransızca konuşulan kantonda olduğu için üniversitelerdeki eğitim dili Fransızca’dır.(Sadece Fribourg üniversitende bazı Almanca bölümler mevcuttur). Ülkede İtalyanca konuşulan bölgede sadece 1 üniversite vardır.

Akademik yıl 2 sömestre ayrılmıştır.  Kış dönemi Ekim’de başlar ve Şubat ortasında biter, yaz dönemi ise Mart ortasında başlar ve Haziran ya da Temmuz ortasında sonlanır. Üniversite eğitim süresi ortalama 4 ya da bazı bölümlerde 5 senedir. Eğitim dili Almanca olan bölgedeki üniversitelerde yabancı öğrenciler için hazırlık programları vardır ancak hazırlık programına bile başlayabilmek için öğrencinin en az 400 saatlik Almanca eğitimi almış olması beklenir.

İsviçre’de çok limitli sayıda lisans programları İngilizce dilinde verilmektedir. Lisans programlarını İngilizce almak isteyen öğrenciler hangi okullarda hangi bölümlerde eğitimin mümkün olabileceği konularında İNEQ Yurtdışı Eğitim danışmanlarından bilgi edinebilirler.

2010 yılında değişen kurallara göre artık Türkiye’den İsviçre’ye Lisans eğitimi almak için gidecek olan öğrencilerin Liseyi bitirdikten sonra okumayı planladıkları alanda aynı zamanda iki yıllık da üniversite eğitimi almış olmaları şartı gerekmektedir. Bu değişik ile artık Türkiye’de lise mezunları direk olarak üniversite okumak üzere İsviçre üniversitelerine gidemiyor olacaklar. Bununlar birlikte İsviçre’de ki birçok üniversite yabancı öğrenciler için kendi kampüslerinde sınavlar yapabilir. Ancak başvuru şartlarını yerine getiren ve bu sınavlarda başarı sağlayabilen öğrenciler üniversitelere kabul edilebilirler.

İsviçre’de devlet üniversitelerinde eğitim ücretleri yıllık €1,000 geçmeyecek kadar azdır. Ancak birçok program için dil yeterliliği gereklidir. Bu nedenle İsviçre’de okuyacak öğrencilerin ilgili dil sınavlarına girerek yeterliliklerini ispatlamaları gerekmektedir. Çok az sayıda üniversitede yabancı öğrenciler için dil eğitimleri de verilmektedir.

 


İSVİÇRE'DE MASTER

İsviçre’de kantonlara göre kendi dillerinde eğitim alınabilecek Yüksek Lisans Programları olduğu gibi aynı zamanda bazı üniversitelerde İngilizce dilinde de programlar verilmektedir.  Yüksek Lisans Eğitimi için öğrencilerin genellikle çok iyi not ortalamasına, dil yeterliliğine ve bazı bölümler için iş tecrübesine ihtiyaçları olacaktır.

İsviçre Devlet Üniversitelerinde Yüksek Lisans yapabilmenin maliyeti İngilizce olmayan programlar için oldukça uygundur. Yıllık eğitim ücretleri ortalama €1,000 civarındadır. Ancak belirli alanlarda Master programlarına yerleşmek için öğrencilerin akademik performanslarının çok iyi olması gereklidir.

Master Programları genellikle 2 yıl sürer. İngilizce olarak sunulan MBA veya benzeri master programlarının ücretleri yüksektir. Bu programlar için dil yeterliliğinin yanı sıra GMAT gibi sınavlara girilmesi de istenebilir.

Özel Üniversitelerde verilen İngilizce master eğitimlerinin ücretleri yüksektir. Bu nedenle sizin için en uygun program ve okul seçiminde EduPlanet Eğitim Danışmanlarına danışmayı unutmayınız.

 

 

İSVİÇRE'DEKİ ÜNİVERSİTELER

 

İsviçre’de hem İngilizce hem de kendi bölgesinin dilinde master eğitimi veren üniversitelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz. Bu okulların haricinde birçok özel okulda da özellikle Turizm, Otelcilik, Aşçılık gibi alanlarda Yüksek Lisans Programlarına rastlamak mümkündür.

ETH Zurich
EPFL
University of Zurich
University of Geneva
University of Bern
University of Basel
University of Lausanne
University of Fribourg
University of St.Gallen
University of Neuchatel
University of Lucerne

 

 

İSVİCRE'DE YAZ OKULU VE DİL OKULU

 

İsviçre, Avrupa’daki konumu, kayak merkezi oluşu, kolay erişilebilirliği ve birçok dilin konuşulması sebebiyle birçok öğrenci tarafından tercih ediliyor. İsviçre’de genellikle 6- 16 yaş grubu için Arosa, Lozan, Leysin, Cenevre gibi şehirlerde birçok farklı yaz okulu alternatifi mevcuttur. Öğrenciler genellikle bu programlarda hem dil eğitimi alırlar, hem de kültürel, sosyal ve sportif aktiviteler ile diğer ülkelerden gelen öğrenciler ile sosyalleşerek mükemmel bir deneyim ile ülkelerine dönerler.

Yaz Okullarında konaklamalar çoğunlukla gidilen okulun yurtlarında yapılır ve öğrenciler kampüste 3 öğün yemeklerini de yiyebilirler. Hafta sonu Cumartesi günleri çevre şehirlere gezilere katılabilirler. Genellikle haftalık eğitim saati 15-20 ders arasında değişir.

 

 

Web Tasarımı

Bilgi Formu / Info

Öğrenci Bilgi Formu

(PDF / Word)

Anmelden Formular

(PDF / Word)